شستن ظروف چینی

شستن ظروف چینی

شستن ظروف چینی

شستن ظروف چینی و روش انجام شستشوی ظروف, جزء نکات بسیار مهم در امر مراقبت و نگهداری از آنهاّ است. برای شستن ظروف چینی باید آن‌ها را داخل دیگی که پر از آب سرد و پودر لباسشویی است, قرار دهید و زیر دیگ را روشن کنید تا آب به جوش آید و چند دقیقه به همان حالت بجوشد.

ظروف غذاخوری چینی سفید یا رنگ های روشن دیگر جزء دسته کلاسیک هستند. این ظروف تجملی, زیبا و تمیز می‌باشند. تنها مشکل آن‌ها این است که بعد از چند سال استفاده کردن, سطح این ظروف تعداد زیادی لکه خاکستری‌ رنگ که حاصل برخورد قاشق, چنگال و چاقو با سطح این ظروف است, می‌گیرد.

این مسئله سبب می‌شود تا فرد وسوسه شده تا این ظروف را اهدا و به‌جای آن‌ها کاسه و بشقاب‌ های جدید تهیه کند؛ اما حقیقت این است که شما می‌توانید بشقاب و کاسه‌های خود را در کوتاه‌ ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه همانند روز اول براق سازید.

شستن ظروف چینی فله ای با جوش شیرین:

ثابت شده است که شما می‌توانید لکه ظروف چینی را به‌ آسانی توسط پودر های ساینده از قبیل آنچه در بالا ذکر شد از بین ببرید. وسیله‌ی پاک‌ کننده خود را انتخاب کرده و آن را به‌ وسیله‌ی آب به شکل خمیر درآورید. سپس از انگشتان خود, یک اسفنج یا یک تکه پارچه استفاده کنید تا لکه‌های موجود بر سطح ظروف چینی فله ای را توسط خمیر آن‌ قدر بمالید تا پاک و ناپدید شوند.

به خاطر داشته باشد که این عمل تنها بر روی لکه‌ها جواب می‌دهد. اگر ظرف غذاخوری شما دچار شکستگی یا خراش شده است, این پاک‌کننده‌ها کمک زیادی به شما نخواهند کرد و ممکن است در صورتی‌ که محکم آن را پاک‌ کنید, خراش‌ها بدتر شوند.

شستن ظروف چینی
شستن ظروف

شستشوی ظروف

شستشوی ظروف چینی پس از صرف شام کاری ملا‌ل‌ آور است. ظروف چرب, بسیار لیز و شکننده هستند و لکّه‌های چربی در برخی از موارد پس از شستشو همچنان باقی می‌مانند. این چیز ها باعث سخت شدن شستن ظروف چینی می شود.

محفظه‌ی مخصوص شستشوی ظروف در آشپزخانه را از آب تمیز پر کنید و چند قاشق غذاخوری سرکه و پودر ظرف‌ شویی درون آن بریزید. حالا ظرف‌ های چرب را درون محلول خیس کنید. سرکه لکّه چربی را حل می‌کند و شستن ظروف چینی به طوری که شفاف و براق شوند را, ممکن می سازد.

شستن ظروف چینی
شستن ظروف

شستن ظروف چینی با مایع لباسشویی

دو سوم فنجان پودر یا مایع لباسشویی را با دو سوم فنجان آمونیاک و 3 قاشق چای‌ خوری جوش‌شیرین مخلوط کنید و به این مخلوط, 2 لیوان آب اضافه کنید و آن را به خوبی هم بزنید و درون بطری افشانه‌ دار بریزید. پس از تکان دادن ظرف از معجونی که خود تهیه کرده‌اید روی لکه ظروف چینی اسپری کنید و اجازه دهید برای چند دقیقه در این حالت باقی بماند. بعد از چند دقیقه محل لک را یک بار با آب و بار دیگر با کمک مواد شوینده بشویید تا ببینید چقدر آسان لکه‌ ظروف چینی از روی ظروف از بین می‌روند.

شستن ظروف چینی
شستن ظروف

شستن ظروف چینی با جرم گیری

اگر مدت زيادي است از ظروف چيني, بشقاب‌ها و فنجان‌هاي چيني استفاده مي کنيد حتما شاهد جرم‌ هاي زرد رنگي که در سطح آنها جمع مي‌شود, شده اید؛ جرم هايي که با شستشوي ظروف به طور عادی از بين نمي‌ روند و نياز به شوينده هاي قويتر و  موثرتر دارند. برخي خانم‌هاي خانه‌‌دار براي از بين بردن اين جرم‌ها چيني‌ هايشان را در وايتکس خيس مي کنند. اما ما پيشنهاد بهتري براي آنها داريم. به جای خیس کردن ظروف چینی فله ای درون وایتکس برای جرم گیری, آنها را درون مخلوطی از آب و سرکه سیب قرار دهید. کافی است برای هر لیتر آب يك لیوان سرکه در نظر بگیرید.

فروشگاه هومیت این مقاله را جهت آسودگی و راحتی شما, و در راستای اندوختن به علم شما دربارۀ نگهداری و مراقبت از ظروف تان, در اختیار شما قرار داده است. برای مطالعه مقالات بیشتر در مورد ظروف و برای انتخاب طرح موردن نظر خود از ظروف اوپال و… به سایت فروشگاه هومیت مراجعه فرمایید.

فروشگاه هومیت محصولاتی با کیفیت و اصالت را به مشتریان ارائه می دهد.

 

لینک های مفید

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[Total: 0 Average: 0]
مهنوش معینی
درباره ما
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *