ظروف چینی در فر می شکند ؟

ظروف چینی در فر می شکند ؟

ظروف چینی در فر می شکند ؟ در میان تمامی وسایل آشپزخانه، ظروف یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها هستند و به منظور پذیرایی از مهمانان مورد مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ از آنجایی که ظروف چینی جزء پرمصرف‌ترین انواع ظروف هستند، همواره سوالات پیرامون آنها بسیار زیاد می‌باشد. به همین دلیل در این مطلب سعی داریم به یکی از سوالات متداول مشتریان، یعنی ” ظروف چینی در فر می‌شکند؟ ” ، پاسخ دهیم؛ به طور کلی می‌توان گفت گاهی ظروف چینی در فر می‌شکنند و در برخی مواقع و تحت شرایطی هیچ گونه آسیبی نمی‌بینند. قبل از خواندن ادامۀ مقاله به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت تمایل به دریافت اطلاعات در رابطه با سرویس صبحانه خوری سفید به صفحۀ سرویس صبحانه خوری سفید مراجعه کنید.

اگر شما هم به دنبال یافتن پاسخ کامل این پرسش هستید، تا انتهای مطلب همراه ما بمانید.

ظروف چینی در فر می شکند ؟

برای اینکه بتوانیم به طور دقیق و کامل به این موضوع بپردازیم که آیا ظروف چینی در فر می‌شکند یا خیر، لازم است تا با ویژگی‌ها و مشخصات این ظروف بیشتر آشنا شویم.

به طور کلی ظروف چینی یکی از گزینه‌های بسیار مناسب برای پذیرایی می‌باشند و در کنار کیفیت بالایی که دارند، بسیار دلنشین و جذاب هستند؛ به همین دلیل استفاده از این ظروف در سفره، می‌تواند جلوه سفره را خاص‌تر و زیباتر کند.

از آنجایی که ظروف چینی نسل قدیم، نسبت به حرارت‌های بالا حساسیت داشتند و آسیب می‌دیدند، اکنون بسیاری از افراد تصور می‌کنند که ظروف چینی جدید هم مقاومت دمایی خوبی ندارند و در محیط فر یا ماکرویو آسیب می‌بینند؟ اما آیا به راستی این موضوع صحت دارد و ظروف چینی در فر می‌شکند؟

آیا ظروف چینی در فر می شکند ؟

آیا ظروف چینی در فر می شکند ؟

به طور کلی از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند ظروف چینی را در معرض شکسته شدن قرار دهد، شوک حرارتی است؛ شوک حرارتی یا شوک دمایی شامل افزایش دمای ناگهانی می‌باشد و این توانایی را دارد که موجب شکسته شدن ظرف چینی شود.

ایجاد شوک دمایی، اتفاقی است که در محیط فر رخ می‌دهد و در یک بازه زمانی کوتاه، حرارت فر به میزان زیادی بالا می‌رود و با این افزایش دما، سطح داخلی و خارجی ظرف دچار انبساط می‌شوند؛ تا به اینجا هیچ مشکلی نیست.

شکستن ظرف، از زمانی آغاز می‌گردد که میزان انبساط پوسته داخلی با خارجی ظرف، نابرابر باشد؛ به عبارت دیگر افزایش ناگهانی دمای فر، این فرصت را به بافت ظروف چینی نمی‌دهد که به اندازه برابر منبسط شوند و در نهایت ظرف ترک می‌خورد و یا می‌شکند.

اما همیشه هم اینچنین نخواهد بود؛ در ادامه بررسی می‌کنیم که در چه شرایطی ظروف چینی نمی‌شکنند. در ادامه به موضوع چه ظرف هایی را می توان در فر گذاشت ؟ می‌پردازیم.

چه ظرف هایی را می توان در فر گذاشت ؟

چه ظرف هایی را می توان در فر گذاشت ؟

در ابتدای مقاله ذکر کردیم که همیشه ظروف چینی در فر آسیب نمی‌بینند؛ اما سوال اینجاست که در چه شرایطی و با رعایت چه نکاتی می‌توان، این ظروف را درون فر یا ماکرویو قرار داد؟

اولین و کلیدی‌ترین نکته ای که برای قرار دادن ظرف درون فر باید به آن توجه کنید، اطلاعات و مشخصات درج شده بر روی آن می‌باشد؛ در حقیقت برند تولیدکننده ظرف، با ارائه توضیحات درباره جنس و ویژگی‌های ظرف به مشتریان کمک می‌کند تا به شکل بهینه از ظروف خود استفاده نمایند.

بنابراین برای اینکه متوجه شوید که ظروف چینی در فر می‌شکند، در وهله اول بررسی نمایید که آیا شرکت تولیدکننده توضیحی در این باره داده است یا خیر؟ اگر تولیدکننده ذکر کرده باشد که قرار دادن ظرف در فر امکان پذیر است، می‌توانید با خیال راحت آن را درون فر بگذارید.

در کنار بررسی توضیحات تولیدکننده نوبت به این می‌رسد که، ببینید ظرف تا چه دمایی را می‌تواند تحمل کند؟ اصولاً در بخش توضیحات مربوط به ظروف، بازه دمایی مناسب مشخص شده است. مجموعه هومیت به شما توصیه می‌کند، تا حد امکان به آستانه دما نزدیک نشوید تا احتمال وقوع شکستگی، به حداقل ممکن برسد.

علاوه بر رعایت این موارد، بهتر است ظرف را در شرایطی درون فر قرار دهید که دمای آن پایین باشد؛ سپس دما را آرام آرام افزایش دهید تا به این شکل جلوی شوک حرارتی را گرفته باشید.

توجه به این نکات برای انواع ظروف ضروری می‌باشد؛ در صورتی که موارد فوق را به دقت انجام دهید عمر و دوام ظرف شما بسیار افزایش پیدا می‌کند و قادر خواهید بود که برای مدت‌های طولانی از آن استفاده نمایید.

ظروف قابل استفاده در ماکرویو

ظروف قابل استفاده در ماکروویو

در بخش قبل بررسی کردیم که آیا ظروف چینی در فر می‌شکند؟ ، اما به دلیل اینکه امروزه در بسیاری از منازل شاهد حضور ماکروویو هستیم، لازم است درباره ظروف قابل استفاده در ماکروویو هم اطلاعات کافی داشته باشیم.

چالش بزرگی که ماکروویو نسبت به فر دارد، وجود امواج مختلف می‌باشد؛ به عبارتی علاوه بر شوک حرارتی، حضور امواج ماکرو می‌تواند ظروف را تخریب کند. بنابراین ظروف قابل استفاده در ماکروویو شامل تمام ظروفی می‌شوند که با شوک حرارتی و امواج سازگاری دارند.
ظروف چینی نسل قدیم در برابر امواج ماکرویو بسیار آسیب پذیر هستند، درحالیکه تمامی ظروف چینی مدرن برند هومیت، با اعمال برخی اصلاحات در نحوه تولید این چالش را پشت سر گذاشته اند و قالبیت قرارگیری در ماکروویو را دارند.

مجموعه هومیت همواره سعی دارد که دقیق‌ترین اطلاعات را در احتیار مشتریان خود قرار دهد؛ به همین دلیل لازم است بدانید برخی سرویس‌های چینی دارای رگه‌های فلزی هستند و قابلیت استفاده در ماکرویو را ندارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به قراردادن ظروف در ماکروویو و اینکه ظروف چینی در فر می‌شکند می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید و با کارشناسان مجموعه هومیت ارتباط بگیرید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[Total: 0 Average: 0]
محمد صدرا مصدق
درباره ما
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *