چیدن ظروف چینی در کارتن

بسته بندی

چیدن ظروف چینی در کارتن به شکلی اصولی و صحیح می‌تواند در هنگام حمل و نقل, از شکستن ظروف به خوبی جلوگیری کند. این ظروف,به دلیل جنس حساس و شکننده‌ای که دارند باید با نهایت دقت بسته‌ بندی شوند چرا که ممکن است در پروسه حمل بار, تحت فشار و ضربه قرار گیرند و به راحتی بشکنند. در این مقاله از هومیت, چند روش ساده اما مهم برای چیدن این ظروف در کارتن به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه چیدن ظروف چینی در کارتن

چیدن ظروف چینی در کارتن
چیدن ظروف چینی در کارتن  

نکات مهم در هنگام چیدن بسته‌ بندی این ظروف یکی از کارهایی است که کمتر کسی به آن علاقه دارد چرا که این کار چالش‌های زیادی را در

برای شروع شما به کارتن‌ های مناسب و استاندارد,ضربه‌گیر و نایلون حباب دار، طناب یا نوار چسب پهن برای بستن کارتن‌ ها, پارچه و کاغذ باطله نیاز خواهید داشت. اما داستان به اینجا ختم نمی‌شود. برای آنکه بتوانید ظروف چینی را به خوبی بسته بندی کنید باید با نکات مهم آن آشنا باشید. در ادامه این نکات مهم را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

بسته‌ بندی ظروف چینی و نکات مهم

نحوه چیدن ظروف چینی در کارتن
نحوه چیدن ظروف چینی در کارتن

عموما افرادی که قصد جابجایی منزل را دارند و یا قصد جابجایی این ظروف را در مغازه‌ها را دارند, از کارتن‌های مقوایی برای این منظور استفاده می‌کنند. این کارتن‌ها به طور کلی دارای مقاومت خوبی در برابر آسیب هستند اما از آنجایی که این ظروف ,نسبتا ظریف و آسیب‌پذیر هستند علاوه بر اینکه باید یک جعبه استاندارد برای آن انتخاب کنید می‌بایست به چندین فاکتور مهم نیز توجه کنید. در نظر گرفتن این موارد سبب می‌شود تا فرایند جابجایی و انتقال این ظروف از محلی به محلی دیگر با حداقل خسارت و آسیب به ظروف انجام گیرد.

انتخاب کارتن مناسب

توجه به این نکته و حساسیت در انتخاب یک کارتن مناسب می‌تواند تاثیر زیادی بر روی سالم ماندن این ظروف  در برابر فشار و ضربه داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که کارتن انتخابی شما دوام مناسبی داشته باشد و در هنگام حمل و نقل دچار پارگی نشود. برای تهیه کارتن می‌توانید به سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های نزدیک محل زندگی خود مراجعه کرده و با هزینه مناسبی این کارتن‌ها را تهیه کنید.

 پر کردن فضاهای خالی با لوازم مناسب

ظروف چینی در کارتن
ظروف چینی در کارتن

اگر ظروف چینی را بدون هیچگونه لایه محافظی روی یکدیگر بچینید,با اولین تکان تمامی ظروف از محل خود جابجا می‌شوند. برای اینکه بتوانید ظرف‌ها را در محل خود محکم نگه دارید و از واردن کردن آسیب توسط ظرف‌ها به یکدیگر جلوگیری کنید بهترین کار استفاده از نایلون‌ های حباب‌دار,کاغذها و روزنامه‌های باطله است.

چیدن ظروف چینی به طور مجزا

قرارگیری ظروف چینی در کنار سایر لوازم مانند لوازم پلاستیکی آشپزخانه نمی‌تواند از این ظروف حساس در مقابل آسیب جلوگیری کند. برای اینکه از آسیب دیدن ظروف چینی در برابر فشار، ضربه و آسیب جلوگیری کنید بهتر است این ظروف شکستنی را به طور مجزا در کارتن قرار دهید. برای مثال, بهتر است فنجان‌ های چینی و بشقاب‌های چینی را در دو کارتن جداگانه با استفاده از نایلون‌ های حباب‌دار, پارچه,ضربه‌گیر و… قرار دهید و برای امنیت بیشتر آنها از برچسب شکستنی روی کارتن‌ ها استفاده کنید.

استفاده از ضربه‌گیر

در هنگام بسته‌ بندی ظروف چینی اهمیت دارد که به منظور عدم ایجاد خط و خش روی بشقاب‌ها و فنجان‌هایی که روی یکدیگر قرار می‌گیرد از یک لایه ضربه‌گیر استفاده کنیم. برای این کار پارچه‌های نرم و لطیف و یا کاغذ های باطله می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. برای این کار, پس از چیدن هر ظرف در کارتن، یک لایه پارچه روی آن قرار داده و ظرف بعدی را روی آن بچینید و این کار را تا انتها ادامه دهید.

 رعایت اصول چیدمان چینی

ظروف چینی
ظروف چینی

در هنگام چیدن ظروف در کارتن‌ ها, همواره یک اصل بسیار مهم وجود دارد که توجه به آن می‌تواند از آسیب دیدن ظروف به شکل چشمگیری جلوگیری کند. در این اصل گفته می‌شود ظروف سنگین را در قسمت پایین و ظروف سنگین را در قسمت بالا بچینید. همچنین باید توجه کنید که وزن کارتن, کاملا متعادل باشد تا حمل و نقل آن به سادگی انجام گیرد.

علاوه بر این موارد، چندین فاکتور دیگر وجود دارند که برای بسته بندی تمامی ظروف چینی در کارتن قابل استفاده می‌باشند. این موارد عبارتند از:

  1.  جعبه‌ها را تا بالاترین قسمت پر نکنید. در عوض, قسمت خالی را به کمک پارچه,نایلون حباب دار و کاغذ باطله پر کنید.
  2.  اگر قصد چیدن ظروف چینی را در کارتن دارید, همواره توجه کنید که ظروف چینی سنگین را در قسمت زیرین بچینید و ظروف سبک‌تر را روی آن قرار دهید.
  3. حتما ظروف را به طور جداگانه و مجزا بسته بندی کنید. این کار علاوه بر اینکه از ظروف محافظت می‌کند, پس از جابجایی نیز سرعت چیدن وسایل را افزایش خواهد داد.
  4.  سعی کنید کارتن‌ ها وزن مناسبی داشته باشند و بیش از حد سبک یا سنگین نباشند.
  5. برای بستن کارتن‌ ها از طناب‌ های پلاستیکی مقاوم و یا نوار چسب پهن کمک بگیرید. همچنین روی بسته بندی، درج عبارت شکستنی را فراموش نکنید.

در این مقاله از هومیت با نکات چیدن ظروف چینی در کارتن آشنا شدید. این نکات, می‌توانند بسیار کارآمد باشند با این حال, هر شخصی می‌تواند چیدن این ظروف را مطابق با تجربه و سلیقه خود انجام دهد.

برخی محصولات ما

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[Total: 1 Average: 5]
nexus
درباره ما
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *