راهنمای انتخاب ست پارچ و لیوان

راهنمای انتخاب ست پارچ و لیوان

راهنمای انتخاب ست پارچ و لیوان، شیک و زیبا بودن سفره و یا میز مهمانی برای ما ایرانی‌ها اهمیت زیادی دارد. همه ما دوست داریم ضیافتی خوب برگزار کنیم و برای مهمانان، سنگ تمام بگذاریم. ست پارچ و لیوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر سفره است و زیبایی و کاربردی بودن آن اهمیت زیادی دارد. در ادامه نکاتی را درباره خرید ست پارچ و لیوان با هم مرور می‌کنیم و با راهنمای انتخاب ست پارچ و لیوان بیشتر آشنا خواهیم شد. سعی کنید نکات مهم خرید ست پارچ و لیوان با دقت مطالعه کنید. امیدواریم با خواندن راهنمای انتخاب بهترین ست پارچ و لیوان بهترین انتخاب را داشته باشید. قبل از خواندن ادامۀ مقاله به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت تمایل به خرید ست پارچ و لیوان شیک به صفحۀ ست پارچ و لیوان شیک مراجعه کنید.

در ادامۀ این مقاله به موضوع راهنمای انتخاب ست پارچ و لیوان مناسب پرداخته‌ایم.

راهنمای انتخاب ست پارچ و لیوان مناسب

راهنمای انتخاب ست پارچ و لیوان برای خرید ست پارچ و لیوان برای سفره‌های ایرانی

ست سرویس پارچ و لیوان، شامل یک پارچ و 6 عدد لیوان است. این سرویس‌ها در جنس‌های گوناگون و در طرح و رنگ‌های مختلف در بازار موجود هستند. معمولا این ست‌ها به تعداد مهمانان و با به تعداد اعضای خانواده تهیه می‌شود.

این ست‌های پارچ و لیوان یکی از مهم‌ترین اجزای هر سفره یا میز غذای ایرانی هستند و سفره بدون این اقلام چیزی کم دارد و حالت رسمی پیدا نمی‌کند. شما می‌توانید با خواندن راهنمای انتخاب ست پارچ و لیوان مناسب بهتر ست پارچ و لیوان خود را انتخاب کنید.

انواع ست پارچ و لیوان

اگر می‌خواهید راهنمای خوبی برای راهنمای انتخاب ست پارچ و لیوان، داشته باشید، باید ابتدا از انواع گوناگون این ست‌ها در بازار مطلع باشید. برخی از مهم‌ترین انواع این ست‌ها، شامل این موارد است:

1.ست پارچ و لیوان شیشه‌ای و بلوری

این مدل از پارچ و لیوان از جنس شیشه شفاف که به آن بلور گفته می‌شود ساخته شده‌اند. این ست‌ها را شاید بتوان پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین ست‌های پارچ و لیوان در بازار همه کشورها دانست. این ست ها به دلیل این که وزن مناسبی دارند، شفاف هستند و قیمت به نسبت مناسبی دارند، از همه مدل‌های دیگر بیشتر به فروش می‌رسند.

البته اگر می‌خواهید میز شیکی داشته باشید، بهتر است از انواع مرغوب این پارچ و لیوان‌ها که شفاف‌تر و نازک‌تر هستند، استفاده کنید.

2.ست پارچ و لیوان کریستال

طبق راهنمای انتخاب ست پارچ و لیوان، این ست‌های پارچ و لیوان را شاید بتوان باکیفیت‌ترین مدل از این کالا در بازار دانست. اقلامی تهیه شده از کریستال به دلیل ایجاد شکست نور، بسیار براق و درخشنده هستند. به دلیل موادی که در ساخت کریستال‌ها به کار می‌رود، این ظرف‌ها بسیار قابل انعطاف هستند و تنوع بسیاری در طرح آن‌ها می‌توان ایجاد کرد.

مورد مهم دیگر قابلیت ایجاد تراش در این ظروف است که زیبایی آن‌ها را دو چندان کرده است.

این سرویس‌های پارچ و لیوان، بسیار ارزنده و باارزش هستند و البته قیمت بیشتری هم نسبت به دیگر مدل‌ها باید برای خرید آن‌ها پرداخت کنید. یکی دیگر از مشکلات ست‌های کریستال این است که وزن بیشتری نسبت به مدل‌های بلوری دارند.

3.ست پارچ و لیوان سفالی

یکی دیگر از انواع سرویس‌های پارچ و لیوان که در ایران بسیار پرکاربرد است، ست‌های سفالی است. این ست‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های زیبا و نوستالژیک در ایران تولید و فروخته می‌شود. در داخل و بر روی این ظروف از لعاب‌های مخصوص برای ضدآب کردن آن‌ها، استفاده می‌شود.

به دلیل این که بیشتر نوشیدنی‌هایی که ما ایرانی‌ها استفاده می‌کنیم، کمی اسیدی هستند، بهتر است از سرویس‌های پارچ و لیوانی استفاده کنید که از لعاب‌های بهداشتی بر روی آن‌ها استفاده می‌شود.

4.پارچ و لیوان مسی

برخلاف بسیاری از ظروف که در آن‌ها از مواد شیمایی به عنوان روکش استفاده شده است، استفاده ز ظروف مسی برای بدن انسان مفید هم هست. این ظروف از دیرباز پای ثابت سفره ما ایرانیان بوده است و امروزه هم به آن‌ها توجه دوباره‌ای می‌شود.

اگر قصد دارید سفره سنتی ایرانی بیاندازید و یا از نمادهای سنتی در میزتان استفاده می‌کنید، استفاده از این ست‌های پارچ و لیوان، جلوه زیبایی ایجاد خواهد کرد.

در ادامه قصد داریم نکات مهم خرید ست پارچ و لیوان را برای شما بیان کنیم. اگر شما تمایل به خرید ظرف کیک خوری شیک دارید می‌توانید به صفحۀ ظرف کیک خوری شیک مراجعه کنید.

نکات مهم خرید ست پارچ و لیوان

نکات مهمی در راهنمای انتخاب ست پارچ و لیوان برای خرید

در ادامه قصد داریم یک راهنمای انتخاب بهترین ست پارچ و لیوان را با هم مرور کنیم و با نکاتی که به انتخاب بهتر کمک می‌کند، آشنا شویم:

1.انتخاب جنس پارچ و لیوان

اولین نکته‌ای که باید در این مورد به آن توجه کنید این است که قرار است چه نوع میزی بچینید؟ آیا مجلس رسمی است یا خودمانی؟ آیا برای اعضای خانواده خودتان نیاز به پارچ و لیوان دارید یا برای مسافرت و ویلا؟

پارچ و لیوان‌های کریستال مناسب جهیزیه عروس و سفره‌های رسمی است. یک دست پارچ و لیوان بلور اما به دلیل قیمت مناسب، وزن کم و استحکام بالا، برای همه موقعیت‌ها مناسب است.

2.ظرفیت پارچ و لیوان در راهنمای انتخاب ست پارچ و لیوان

اگر مهمانان و یا اعضای خانواده شما به نوشیدنی علاقه زیادی دارند، بهتر است لیوان‌هایی با حجم بیشتر را انتخاب کنید. لیوان‌های استاندارد معمولا 250 میلی‌لیتر ظرفیت دارند اما لیوان‌های فانتزی امروزی تا 400 میلی‌لیتر هم گنجایش دارند.

3.کیفیت ساخت و شفافیت

یکی از معیارهای کیفیت در لیوان و پارچ‌های شیشه‌ای، بلوی و کریستال، این است که این ظروف شفاف باشند و در بافت آن‌ها هیچ گره و یا زدگی وجود نداشته باشد. برای خرید بهتر، لیوان را در نور طبیعی بگیرید و رنگ و شفافیت آن را چک کنید.

امیدوارم با دانستن این نکات توانسته باشیم یک راهنمای انتخاب بهترین ست پارچ و لیوان برای شما تهیه کرده باشیم.

راهنمای انتخاب بهترین ست پارچ و لیوان

راهنمای انتخاب ست پارچ و لیوان بر اساس رنگ و طرح

اگر دوست دارید به سراغ خرید ست پارچ و لیوان از نوع رنگی بروید، بهترین رنگ‌ها، رنگ‌های همرنگ سرویس غذاخوری هستند. همچنین شما می‌توانید برای ایجاد یک کنتراست زیبا برروی میز غذاخوری، به سراغ رنگ‌های متضاد با ست غذاخوری هم بروید.

اگر از سرویس‌های غذاخوری با طرح‌های کلاسیک استفاده می‌کنید، سعی کنید از پارچ و لیوان‌های کریستال و یا لیوان‌هایی با طرح های کلاسیک هم استفاده کنید.

به عنوان یک راهنمای انتخاب ست پارچ و لیوان، برای ست کردن مدل‌های ظروف غذاخوری مدرن و اسپرت، می‌توانید از لیوان‌های بلوری ظریف و یا طرح‌های فانتزی‌تر استفاده کنید.

مورد دیگر این است که لیوان‌های مورد استفاده برای سفره‌های غذاخوری معمولا بدون دسته هستند. اگر لیوان‌های دسته‌دار خریدید، بهتر است آن را برا دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی استفاده کنید.

سخن آخر

در این مقاله نکاتی را درباره راهنمای انتخاب ست پارچ و لیوان، دانستیم. انتخاب مدل برای پارچ و لیوان در درجه اول انتخابی سلیقه‌ای است اما بهتر است مطابق با تم سفره و یا میز غذاخوری شما انتخاب شود. اگر به دنبال خرید یک ست شیک پارچ و لیوان هستید، می‌توانید از مدل‌های ما در سایت هومیت دیدن کنید و محصولات را به صورت آنلاین خریداری نمایید.

در این مقاله سعی کردیم در رابطه با راهنمای انتخاب ست پارچ و لیوان مناسب اطلاعاتی را برای شما جمع‌آوری کنیم.

امیدواریم بتوانید از این مقاله بهترین استفاده را ببرید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[Total: 0 Average: 0]
محمد صدرا مصدق
درباره ما
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *